Jerz-Igor-foto

W dwóch poprzednich tekstach dzieliłem się z Wami wiedzą, dotyczącą funkcjonowania serwisu PolakPotrafi.pl. Dziś chciałbym przybliżyć Wam różnorodne projekty, które w ciągu ostatnich miesięcy osiągnęły sukces i zebrały pieniądze potrzebne do realizacji planów i marzeń.

Słowo „różnorodne” nie znalazło się we wstępie przypadkowo. Niezależnie od tego czym się zajmujecie i jak bardzo nieszablonowe są wasze działania, finansowanie społecznościowe to szansa z której może skorzystać każdy. Tu liczy się dobry pomysł, bez względu na to czy jest to wydanie płyty, czy spływ na drzwiach od kibla do Morza Czarnego.

Jak pisałem w poniedziałek, z ekipą PolakPotrafi.pl rozmawiałem w kwietniu. Może nawet dobrze się stało, że temat podjąłem dopiero teraz, ponieważ w ten sposób mogłem przekonać się o skuteczności dobrze przeprowadzonych kampanii crowdfundingowych. Dwa miesiące temu poprosiłem Bartka o polecenie mi ciekawych inicjatyw, które właśnie pojawiły się w ich serwisie i są warte tego, żeby przyjrzeć im się z bliska. Kiedy w ostatnią niedzielę przesłuchałem zapis naszej rozmowy i przejrzałem polecone profile, okazało się, że na 10 projektów, które mi polecił, tylko w jednym przypadku nie udało się zebrać wymaganej kwoty. Szczerze mówiąc, naprawdę nie spodziewałem się aż takiej skuteczności. Poniżej, chciałbym pokazać wam kilka wybranych inicjatyw, które zakończyły się sukcesem.

Rycerska kadra

Wiedzieliście, że istnieje coś takiego jak mistrzostwa świata rycerzy? Ja też nie. Podczas gdy państwowe pieniądze idą na budowę kolejnych Orlików, rycerze muszą radzić sobie sami. Okazuje się, że ich „kibice” są równie zdeterminowani jak ci piłkarscy. Zbiórka funduszy na wyjazd naszej kadry rycerskiej zakończyła się sukcesem z kwotą niemal 40 tysięcy na liczniku.

Horror na Roztoczu

Potrzebowali 750 złotych. Zebrali 2706. Okazuje się, że czytelnictwo w Polsce jednak jakoś się trzyma, a alternatywą dla wydawniczych poszukiwań jest samodzielne wydanie książki za pieniądze czytelników.

Piłkarze po amputacjach na Mistrzostwach Świata

Mimo swojej niepełnosprawności, podobno radzą sobie lepiej niż nasza zdrowa kadra piłkarska. Świetnie poradzili sobie również ze zbiórką funduszy na wyjazd do Meksyku i już za parę dni będą reprezentować nasz kraj w mistrzostwach świata amp futbolu.

Okradziony reżyser w Meksyku

Film o Majach był już niemal skończony, jednak reżyser został okradziony z całego sprzętu, którym dysponował. Dzięki akcji na PolakPotrafi.pl udało się zebrać nieco ponad 6 tysięcy, które pozwolą dokończyć film.

Muzyka dla dzieci

Co prawda nie śledzę na bierząco parentingowej blogosfery, jednak mam wrażenie, że muzyka dla dzieci, w Polsce, praktycznie nie istnieje. Duet Jerz Igor postanowił coś z tym zrobić. Na PolakPotrafi.pl zebrał nieco ponad 28 tysięcy złotych, które pozwoliły wytłoczyć płyty, zmasterować nagrany wcześniej materiał i dokończyć teledysk.

Kolejny wpis będzie w całości poświęcony zbieraniu funduszy na przedsięwzięcia muzyczne. Stay tuned.

Jakby co to te przyciski podają dalej:

*a jak korzystasz z AdBlocka to w ogóle ich nie widzisz