W czasach internetu wiedza z niemal każdej dziedziny dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Wygląda jednak na to, że żaden poradnik opublikowany na YouTube nie zastąpi interakcji z żywym człowiekiem, który może podzielić się z nami swoim doświadczeniem w realnym świecie…

Niezależnie od tego czy chodzi o grę na instrumencie, obsługę kamery, umiejętności copywritera albo hiperrealistyczne malarstwo, nasz warsztat twórczy zawsze ma jakiś początek. W drugim odcinku podcastu Lorem Ipsum, razem z Łukaszem Robakiewiczem, wspominamy nasze relacje z mentorami i nauczycielami a także rozmawiamy o tym skąd czerpać wiedzę i od kogo się uczyć.

Od kogo się uczyć?

  • Od kogo się uczyć?
  • Kiedy następuje moment w którym odłączamy się się od naszego mentora?
  • Idol / mentor / nauczyciel – jak doświadczenie i działania innych wpływają na naszą twórczość?
  • Gdzie kończy się inspiracja i zaczyna się plagiat?
  • Metoda prób i błędów oraz błogosławieństwo niewiedzy: czy brak pewnych umiejętności to klucz do indywidualności?
  • Czy poradniki na YouTube to dobre źródło wiedzy?
  • Próg wejścia w meandry poradników na YouTube: czy anglojęzyczne materiały dla profesjonalistów to dobre rozwiązanie na początek?
  • Inne sposoby na samorozwój, ćwiczenia i doskonalenie się w dziedzinach kreatywnych.

To główne zagadnienia, które poruszyliśmy w drugim odcinku Lorem ipsum podcast/vlog.

O czym jest Lorem ipsum podcast?

Pomysł na ten podcast powstał gdzieś pomiędzy światem muzyki, storytellingu i produkcji wideo. Rozmawiamy o tworzeniu i szeroko pojętych działaniach kreatywnych. Dzielimy się wiedzą, opowiadamy historie „z życia” i aspirujemy do inspirowania. Audycje w wersji wideo dostępne na kanale YouTube „Lukier Promotion” oraz na platformach streamingowych:

 

Inspirujące kanały YouTube z których warto czerpać wiedzę

W rozmowie obiecaliśmy, że podzielimy się z wami kanałami YouTube z których czerpaliśmy lub wciąż czerpiemy wiedzę na różne tematy związane z naszymi działaniami kreatywnymi. W najbliższym czasie spodziewajcie się osobnych artykułów poświęconych produkcji video i produkcji muzycznej. Tymczasem poniżej znajdziecie zestaw kilku inspirujących kanałów YouTube na dobry początek, które warto subskrybować:

… a gdybyście przegapili pierwszy odcinek Lorem ipsum podcast poświęcony początkom działań twórczych, znajdziecie go poniżej. W opisie filmu są wszystkie linki do platform streamingowych dla tych, którzy wolą sobie posłuchać.

Przesłuchałeś cały podcast? Spędziłeś z nami 42 minut i 47 sekund! Jeśli nie czujesz, że zmarnowałeś czas, będę wdzięczny za podanie dalej artykułu z linkami lub odnośnika do ulubionej platformy z 1 odcinkiem „Lorem ipsum”.