Jakiś czas temu, podczas jednej z wizyt w Lukier Studio, wymyśliliśmy sobie z Łukaszem, że fajnie byłoby pogadać przed kamerą o szeroko pojętym tworzeniu. Dzień później była już wizja podcastu i pierwszy materiał, który nagraliśmy bez szczególnego przygotowania. Serię nazwaliśmy „Lorem ipsum” i właśnie oddaję w Wasze ręce jej pierwszy odcinek.

Pomysł na podcast powstał gdzieś pomiędzy światem muzyki, storytellingu i produkcji wideo. Dokładnie tam, gdzie funkcjonujemy na co dzień w ramach naszych pasji i działań zawodowych. Z jednej strony, chcemy pomóc i zainspirować tych, którzy dopiero zaczynają wdrażać w życie swoje pomysły (niezależnie od dziedziny). Z drugiej, uwieczniamy pewien etap, co na pewno może okazać się przydatnym drogowskazem na drodze rozwoju, kiedy za parę lat wrócimy do tych nagrań (po obejrzeniu/odsłuchaniu pierwszego odcinka będziecie wiedzieli co mam na myśli).

O czym jest podcast Lorem ipsum?

Rozmawiamy o tworzeniu i szeroko pojętych działaniach kreatywnych. Dzielimy się wiedzą, opowiadamy historie „z życia” i aspirujemy do inspirowania.

W pierwszym odcinku rozmawiamy o tym, jak zacząć „robić rzeczy”. Niezależnie od tego, czy piszesz teksty, grasz na instrumencie, produkujesz muzykę czy kręcisz filmy, wszystko musiało się gdzieś zacząć. Początek to jednak nie tylko pierwszy dzień, w którym postanawiasz zacząć tworzyć. Początek to również zabieranie się za każdy jeden projekt. Jak motywujemy się do pracy? Jak radzimy sobie z mało kreatywnymi zadaniami? W którym momencie poznać, że to, co robisz, ma już pewną jakość? Jak przekuć pasję w biznes? Między innymi na te pytania staramy się odpowiedzieć w pierwszym odcinku podcastu „Lorem ipsum”.

Kto za tym stoi?

  • Łukasz Robakiewicz

Od 2003 roku nieprzerwanie studyjny i live’owy realizator dźwięku. Muzyk – instrumentalista, laureat wielu konkursów perkusyjnych, kompozytor. Od 2009 roku producent muzyczny. Założyciel i właściciel dawnego studia Solid-Sound (obecnie Lukier Records) w Łodzi. Od 2014 roku producent video. Od 2018 roku współzałożyciel grupy produkcyjnej Lukier Production oraz kolektywu wydawniczego Lukier Promotion. Ponad 1000 zrealizowanych koncertów, dziesiątki nagranych, zmiksowanych i zmasterowanych płyt oraz singli (w tym produkcje okryte platyną). Pasjonat technologii w muzyce i obrazie. Fan naturalności oraz szczerości w wyrazie i sztuce. Hobbistycznie fotograf. Wegetarianin.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin nibh augue, suscipit a, scelerisque sed, lacinia in, mi. Cras vel lorem. Etiam pellentesque aliquet tellus. Phasellus pharetra nulla ac diam. Quisque semper justo at risus. Donec venenatis, turpis vel hendrerit interdum, dui ligula ultricies purus, sed posuere libero dui id orci. Nam congue, pede vitae dapibus aliquet, elit magna vulputate arcu, vel tempus metus leo non est. Etiam sit amet lectus quis est congue mollis. Phasellus congue lacus eget neque. Phasellus ornare, ante vitae consectetuer consequat, purus sapien ultricies dolor, et mollis pede metus eget nisi. (jest to żart kontekstowy jakby coś)

Gdzie znaleźć Lorem ipsum podcast?

Pierwotnie miał to być vlog, ale z doświadczenia wiem, że godzinna rozmowa znacznie lepiej sprawdza się w słuchawkach podczas spaceru, wizyty na basenie, albo podróży samochodem (wtedy raczej bez słuchawek). Lorem ipsum będzie więc dostępne w ramach serii Lukrujemy, którą Łukasz prowadzi na YouTube, ale także na platformach streamingowych i typowo podcastowych. Póki co, możecie nas znaleźć tutaj:

„Jak zacząć tworzyć?” na YouTube

Tak jak pisałem wcześniej, materiał dostępny jest również w formie video na platformie YouTube.Przy okazji polecam inne vlogi z serii Lukrujemy. Jeśli interesują was tematy związane z komponowaniem piosenek, produkcją muzyczną i pracą w studio, znajdziecie tam dużo cennej wiedzy.

Przesłuchałeś cały podcast? Spędziłeś z nami 50 minut i 18 sekund! Jeśli nie czujesz, że zmarnowałeś czas, będę wdzięczny za podanie dalej artykułu z linkami lub odnośnika do ulubionej platformy z 1 odcinkiem „Lorem ipsum”.