Cześć! Miło Cię tu gościć. Jeśli nie masz ochoty na historyczne wynurzenia dotyczące początków mojego blogowania pod własnym szyldem, mam dla Ciebie trzy propozycje:

NAJNOWSZE

Przejdź na stronę główną i zajrzyj do tekstów, które pojawiły się tu niedawno.

NAJCIEKAWSZE

Zjedź na sam dół. Tam znajdziesz linki do najciekawszych, moim zdaniem, tekstów.

POZNAJMY SIĘ

Poznajmy się nieco lepiej. Kilka słów o mnie, znajdziesz TUTAJ.

…no chyba, że interesują cię kulisy powstania tego miejsca. W takim wypadku, czytaj dalej.

Blog, w swojej pierwotnej formie, powstał w sierpniu 2013 roku. Jego kolejna odsłona, już jako „jaktugrac.pl„, zadebiutowała w czerwcu 2014. Zaczęło się od muzyki, jednak z czasem, tematów powoli zaczęło przybywać…

cloud

 

Wzruszająca historia na początek

Kiedy zakładałem Jak Tu Grać?, tak wyglądał pierwszy opis bloga, jaki dodałem w zakładce info, który później skopiowałem na Facebook:

O tym, dlaczego Brian Epstein nie pojawi się u progu naszych drzwi, gdy tylko kupimy pierwszy instrument.

Brian Epstein to pierwszy manager Beatlesów, któremu zespół zawdzięcza swój ówczesny image. Cały świat powinien być mu wdzięczny za coś innego. Do właśnie on odkrył „Czwórkę z Liverpoolu” podczas lunchu, który redaktor Mersey Beat jadł w legendarnym dziś Cavern Club. Wiele osób, jakie spotykam, a które nie miały bliższego kontaktu z branżą muzyczną „od kuchni”, ma niekiedy bardzo ciekawe wyobrażenia o o tym rynku. Szczególnie tym w polskim wydaniu. Pierwsze Jak Tu Grać? miało być miejscem, które podejmuje problemy, jakie mogą spotkać młode zespoły na początku kariery, wyjaśnia, jakimi zasadami rządzi się branża muzyczna oraz czerpie z doświadczeń tych, którym udało się osiągnąć sukcesy na naszej rodzimej scenie.

faviconPo jakimś czasie doszedłem do wniosku, że chciałbym pisać o wszystkim, co lubię, obserwuję i robię na co dzień. I tak docieramy do deszczowego, czerwcowego wieczoru, kiedy w końcu wykupiłem hosting, postawiłem WordPress i dorysowałem czerwoną błyskawicę do kwadratowego wzmacniacza, który w zeszłym roku narysowała mi Marta…

Niemal równo rok po premierze jaktugrac.pl startuje kanał JakTuGracTV i autorski format pt. #PRZEGRANIE:

Pod koniec 2015 roku, we współpracy z Michałem Osińskim (Pixels On Fire), rozpoczynają się prace nad nową platformą, agregującą wszystkie gałęzie mojej działalności w sieci. 1 kwietnia 2016 roku startuje LUZAK.media.

Najciekawsze wpisy

Mimo że, w przeciwieństwie do prawdziwego życia, w Internecie uwielbiam porządek i ład, być może tysiące kategorii i odnośników umieszczonych na tej stronie i tak nie zaprowadzą Cię do tekstów, które lubię najbardziej lub uważam za obowiązkowe „must read” dla wszystkich czytelników. Blogowanie ma już niestety to do siebie, że często najlepsze teksty potrafią zginąć wśród niczym nie wyróżniających się wpisów, a „Wykop efekt” nabija nam oglądalność na notkach pisanych na kacu. Pomyślałem, że dobrze będzie zebrać tutaj te pierwsze i opatrzyć je krótkim opisem.